Скасування ЄСВ нараховане «сплячим» ФОП 

Досить розповсюдженою проблемою серед приватних підприємців (ФОП), які фактично підприємницьку діяльність не здійснюють, але не внесли запис до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про припинення своєї підприємницької діяльності – є нарахування податковими органами такому приватному підприємцю єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Таке нарахування пов’язане із змістом норм спеціального закону який регулює питання адміністрування, нарахування та сплати ЄСВ.

Зазвичай про нарахування ЄСВ так званим «сплячим» ФОП стає відомо лише після відкриття виконавчого провадження за такою заборгованістю та щонайменше арештом карткового рахунку в банківській установі.

Якщо у Вас аналогічна ситуація, Вам можна допомогти в вирішенні цього питання. 

Так, поданню позову до суду з метою оскарження нарахованого ЄСВ передують адвокатські запити направлені до державного виконавця (якщо відкрите виконавче провадження) та до податкового органу з метою отримання вичерпної інформації та необхідних копій документів та розрахунків.

Загалом склалась досить позитивна судова практика щодо скасування нарахованого ЄСВ таким «сплячим» ФОП, зокрема можна ознайомитись з Постановою ВС від 04.12.2019р. в справі № 440/2149/19 за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/86203700, але слід наголосити, що кожна окрема ситуація є індивідуальною, а тому потребує детального вивчення перш ніж говорити про перспективи.

Має значення чи працювали Ви як найманий працівник в період коли як ФОП Ви діяльності не здійснювали, та чи нараховував роботодавець із заробітної плати виплаченої Вам – ЄСВ, а можливо в цей період Ви здійснювали діяльність як самозайнята особа і в цьому статусі сплачували ЄСВ. Нюансів досить багато і вони потребують вивчення.

В будь-кому випадку, якщо Ви дізнались про нарахування Вам податковим органом ЄСВ, рекомендую звернутись щонайменше за юридичною консультацією, з метою оцінки можливості оскарження таких дій.

Зміст послуги:

  • вивчення та аналіз наданих документів
  • збір додаткових документів та інформації
  • аналіз судової практики
  • визначення об`єму роботи, стратегії та плану дій
  • підготовка позову та інших необхідних процесуальних документів, участь у судових засіданнях  

Вартість послуги: від 10 тисяч гривень, в залежності від необхідності збору додаткової інформації + гонорар успіху від 10% до 20% від розміру суми нарахованого ЄСВ (сплачується після отримання позитивного результату)

Строк надання послуги: протягом всього судового розгляду справи

КОНСУЛЬТАЦІЯ БЕЗКОШТОВНА

Рішення суду з практики: https://reyestr.court.gov.ua/Review/91044840

Суть судової справи: В квітні 2020 року клієнт дізнався про арешт його карткового рахунку. В банківській установі пояснили, що арешт накладений державним виконавцем.

З відповідей отриманих на адвокатські запити направлені до державного виконавця та ГУ ДПС у м. Києві, було отримано інформацію, що виконавче провадження розпочате за виконавчим документом – вимогою, яку було направлено до виконавчої служби податковим органом.

Вимога стосувалася сплати нарахованого клієнту як приватному підприємцю (ФОП) ГУ ДПС у м. Києві, починаючи з 2017 року по 2020 рік включно, єдиного соціального внеску (ЄСВ) в загальному розмірі близько 40 тис. грн.

Клієнт був впевнений що його ФОП був закритий ще в 2014 році – що не відповідало дійсності.

ФОП клієнта було негайно ліквідовано і оскільки клієнт в період з 2017 року постійно працював найманим працівником і роботодавець відповідно весь цей час сплачував ЄСВ з доходів виплачених клієнту, до Окружного адміністративного суду міста Києва було скеровано позовну заяву про визнання протиправним та скасування відповідної вимоги про стягнення ЄСВ.

Позов було задоволено повністю – вимогу податкового органу було визнано протиправною та скасовано.

Апеляційний суд підтримав рішення суду першої інстанції та відповідно залишив його в силі.

Подана податковим органом касаційна скарга також була залишена без задоволення. Оскільки рішення набрало законної сили, виконавче провадження було закрито, а рахунки розблоковано (строк надання послуги становив – 10 міс.).

Якщо хочете щоб справа була вирішина вчасно та якісно – неодмінно звертайтеся до послуг адвоката.

Схожі записи