На деяких етапах діяльності будь-якого суб’єкта підприємницької діяльності виникає потреба в захисті порушених прав, відстоюванні законних інтересів, захисті ділової репутації, стягнення заборгованості, визнання угод недійсними, розірвання (зміни) договору, виконання зобов’язань за договором, усунення недоліків і т.ін.

Зміст послуги: З метою досудового врегулювання спору необхідно підготувати претензію, заяву або вимогу з проханням до контрагента усунути певні порушення, або підготувати та надати відповідь на претензію або вимогу, що надійшла від контрагента.

Метою досудового врегулювання будь-якого спору є пошук спільного знаменника між сторонами конфлікту. Досудове вирішення того чи іншого спору є найменш обтяжливим для обох сторін такого конфлікту.

У разі неможливості досудового врегулювання спору будь-яка сторона має можливість звернутись до суду для захисту своїх, охоронюваних законом, інтересів.

Якщо ж судового спору уникнути не має можливості необхідно правильно оцінити нанесені збитки протиправною поведінкою або невиконанням стороною своїх зобов’язань. Ви можете захистити власні інтереси шляхом подання відповідних позовів, оскарження незаконних рішень контролюючих органів.

Пропоную наступні послуги в складі претензійно позовної роботи:

  • консультування на всіх етапах (починаючи від підготовки претензії, вимоги або іншого документу на етапі досудового врегулювання спору і закінчуючи виконанням судових рішень). Мета консультування – прийняття зваженого рішення щодо можливості та перспектив досудового врегулювання спору, доцільності судового захисту та його ефективних напрямків;
  • складання претензій, вимог, надання відповідей на такі претензії та вимоги, проведення перемовин з контрагентом. Мета – досягнення взаємовигідної домовленості, що дозволяє уникнути судового спору та заощадити ресурси;
  • підготовка позову та інших процесуальних документів: відзиву на позовну заяву, апеляційних та касаційних скарг, відзивів на них, клопотань по справф та інші документи;
  • участь в судових засіданнях в суді першої, апеляційної та касаційної інстанціях;
  • допомога при виконанні виконавчого документу в органах ДВС або у приватних виконавців.

Вартість послуг залежить від суті та складності справи.

КОНСУЛЬТАЦІЯ БЕЗКОШТОВНА


Рішення суду з практики: https://reyestr.court.gov.ua/Review/91216549

Суть судового рішення:

За адвокатською допомогою звернулось комунальне підприємство (КП) з Київської області. Предметом спору було звернення в 2020 році НАК “Нафтогаз України” до Господарського суду Київської області з позовною заявою про стягнення з КП пені та штрафу за несвоєчасне проведення розрахунків за поставлений природний газ.

Ознайомившись з матеріалами справи було встановлено, що заборгованість за поставлений природний газ була погашена КП до 30.11.2016 року.

Це в свою чергу у відповідності до норм  Закону України “Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії“, який набрав чинності 30.11.2016 р., унеможливлювало нарахування штрафних санкцій.

Суд дослухався до доводів сторони, а тому своїм рішенням відмовив у задоволенні відповідного позову.

Апеляційний суд також підпримав позицію суду першої інстанції.

Таким чином комунальне підприємство уникло неправомірної сплати штрафних санкцій.

Схожі записи