З проблемою зупинення податковими органами реєстрації податкових накладних знайомі всі або майже всі.

В багатьох випадках існуючі алгоритми податкового органу працюють не ідеально і на практиці зупиняють реєстрацію податкових накладних без достатніх на те підстав.

Що ж робити, якщо Ви отримали квитанцію з інформацією про зупинення реєстрації податкової накладної?

При зупиненні реєстрації ПН алгоритм дій платника має бути наступним:

  • аналіз підстави зупинення (підстава зазначається в квитанції, що надходить від податкового органу);
  • збір та подання до податкового органу всіх документів які підтверджують реальність господарської операції;
  • ґрунтовне пояснення, щодо господарської діяльності компанії та відповідно господарської операції ПН за якою була податковим органом зупинена. Не обмежуйте себе поясненням на два речення. Напишіть пояснення окремим документом та направте його за підписом керівника разом з іншими документами до податкового органу.

Якщо податковий орган за результатами розгляду пояснення прийме рішення про відмову в реєстрації ПН Ви маєте право оскаржити таке рішення одразу до суду або подати скаргу до вищестоящого податкового органу – ДПС України.

Надважливо докладно обґрунтувати незаконність дій податкового органу щодо відмови в реєстрації податкової накладної. Також важливо надати ВСІ документи, що підтверджують реальність господарської операції.

Я рекомендую спочатку скористатися можливостями адміністративного оскарження рішення податкового органу, а переваги цього наступні:

По-перше не треба сплачувати судовий збір.

По-друге строк розгляду скарги менший ніж строк розгляду позову у судових інстанцій.

По-третє Вам стане відома позиція податкового органу, щодо причин відмови в реєстрації ПН, що можна використати при поданні позову до суду.

Ну і в останнє: завжди є вірогідність того, що податковий орган за результатами розгляду скарги, скасує рішення комісії а податкову накладну буде зареєстровано в ЄРПН.

Рекомендації:

З самого початку я б рекомендував ґрунтовно підготуватись до подання пояснень, тобто зібрати максимальний пакет документів.

Також необхідно скласти окреме пояснення за підписом керівника, оскільки за результатами розгляду пояснення та доданих до нього документів, податковий орган може  зареєструвати ПН.

Важливо пам’ятати:

Строк подання пояснень – 365 календарних днів з моменту виникнення податкового зобов’язання.

Скарга на рішення комісії подається протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності рішенням комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації ПН.

Подання позову до суду – протягом 6 місяців з моменту прийняття рішенням комісії або з моменту прийняття рішення органом податкової служби за результатами розгляду скарги.

Зміст послуги:

  • вивчення, аналіз наданих документів та змісту господарської операції
  • збір додаткових документів та інформації (за необхідності)
  • аналіз судової практики
  • визначення об`єму роботи, стратегії та плану дій
  • підготовка пояснень, скарг, позову та інших необхідних процесуальних документів, участь у судових засіданнях  

Вартість послуги: за підготовку пояснення, позову та судовий супровід – в залежності від обсягу + гонорар успіху в розмірі 10% від суми заблокованих накладних.

Строк надання послуги: протягом всього судового розгляду справи

КОНСУЛЬТАЦІЯ БЕЗКОШТОВНА


Рішення суду з практики: https://reyestr.court.gov.ua/Review/84163071

Суть судової справи: Підприємство ТОВ “Хімекс Україна ЛТД” звернулось за юридичною допомогою в зв`язку із відмовою податковим органом в реєстрації складеної податкової накладної.

Підприємство самостійно подало пояснення до податкового органу, однак рішенням комісії в реєстрації податкової накладної було відмовлено.

На момент звернення за юридичною допомогою строк для подання скарги до ДПС України на рішення комісії був пропущений. Можливість адміністративного оскарження було втрачено.

До Окружного адміністративного суду міста Києва підприємством на дії ДФС України було подано відповідни позов.

В позові підприємство просило суд визнати протиправними та скасувати рішення комісії про відмову в реєстрації ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Також просили зобов`язати ДФС України зареєструвати в ЄРПН податкову накладну ТОВ “Хімекс Україна ЛТД”.

За результатами судового розгляду Окружним адміністративним судом м. Києва було прийнято наступне рішення:

  • Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України  про відмову в реєстрації податкової накладної в ЄРПН.
  • Зобов`язати ДФС України зареєструвати податкову накладну ТОВ «ХІМЕКС УКРАЇНА ЛТД» в ЄРПН датою її фактичного подання до реєстрації.

 

Схожі записи