Скасування виконавчого напису нотаріуса

Дедалі частіше нотаріуси, за зверненнями кредиторів (стягувачів), вчиняють виконавчі написи які не відповідають вимогам чинного законодавства. 

На підставі таких виконавчих написів державні або приватні виконавці відкривають виконавчі провадження та розпочинають процедуру примусового стягнення грошових коштів з боржника.

Ви ж про це дізнаєтесь здебільшого лише після арешту рахунків та/або власного майна.

Найчастіше до послуг нотаріусів звертаються компанії, що скуповують кредитні борги банківських установ, що ліквідуються.

При складанні нотаріусами виконавчих написів, поширеними випадками є порушення наступних вимог законодавства:

  • виконавчий напис вчиняється за договором який нотаріально не посвідчений, що є порушенням пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від   29 червня 1999 року №1172 «Про затвердження переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріуса»;
  • виконавчий напис вчиняється за зобов’язаннями боржника за якими сплив строк позовної давності, що є порушенням приписів закріплених в ст. 88 ЗУ «Про нотаріат»;
  • виконавчий напис за кредитними зобов’язаннями вчиняється в порушення вимог закріплених в ст. 87 «Про нотаріат».

Дієвим механізмом протидії таким незаконним діям є судове оскарження та визнання такого виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. 

Для початку необхідно вивчити всі наявні у Вас документи, а за необхідності, шляхом направлення адвокатських запитів, отримати додаткову інформацію та документи.

Наступним кроком є аналіз ситуації на підставі отриманих документів, вивчення судової практики з аналогічними обставинами та погодження з Вами стратегії, визначення вартості таких послуг та орієнтовні строки їх надання.

Якщо у Вас виникло подібне питання – рекомендую звернутись за юридичною консультацією.

Зміст послуги:

  • вивчення та аналіз наданих документів
  • збір додаткових документів та інформації
  • аналіз судової практики
  • визначення об`єму роботи, стратегії та плану дій
  • підготовка позову та інших необхідних процесуальних документів, участь у судових засіданнях  

Вартість послуги: від 10 тисяч гривень, в залежності від необхідності збору додаткової інформації + гонорар успіху від 10% до 20% від розміру суми визначеній у виконавчому написі нотаріуса (сплачується після отримання позитивного результату)

Строк надання послуги: протягом всього судового розгляду справи

КОНСУЛЬТАЦІЯ БЕЗКОШТОВНА


Рішення суду з практики: https://reyestr.court.gov.ua/Review/93577714

Суть судової справи:

Клієнт дізнаявся про відкрите відносно нього, як боржника, виконавче провадження лише після арешту приватним виконавцем його рахунків в банківських установах.

З направлених адвокатських запитів було отримано інформацію, що підставою для відкриття виконавчого провадження стало видання приватним нотаріусом виконавчого напису.

Виконавчий напис був виданий з порушенням численних норм, а тому до Шевченківського районного суду м. Києва було скеровано позовну заяву про визнання протиправним та скасування виконавчого напису нотаріуса.

Одночасно було подано заяву про забезпечення позову шляхом заборони приватному виконавцю вчиняти будь-які виконавчі дії за відкритим виконавчим провадженням – заяву було задоволено.

За результатами розгляду позовної заяви – виконавчий напис нотаріуса скасовано, апеляційна скарга не подавалась, а тому відповідно виконавче провадження було закрито, а рахунки в банківських установах розблоковано (строк надання послуги 9 міс.).

Звертайтеся вчасно!

Схожі записи