Скасування арешту майна накладеного в рамках кримінального провадження

Слідчий суддя за клопотанням слідчого органу досудового розслідування (за обов’язковим погодженням такого клопотання з прокурором) виносить ухвалу про накладення арешту на майно, яке було вилучене працівниками правоохоронних органів під час огляду місця події або під час обшуку.

Арешт, під час знаходження справи на стадії досудового розслідування може бути скасований двома шляхами, а саме:

  • шляхом апеляційного оскарження ухвали слідчого судді про накладення арешту;
  • шляхом подання до слідчого судді клопотання про скасування арешту.

Обрання будь-якого з цих інструментів є результатом вивчення ситуації, наприклад чи не пропущено строки для апеляційного оскарження, наявність порушень норм процесуального законодавства при винесенні ухвали про накладання арешту та інших обставин.

Не буде перебільшенням стверджувати, що рішення про використання певних засобів та прийомів захисту обираються в кожному окремому випадку індивідуально, а цьому передує вивчення документів та ситуації загалом.

Звісно судовий розгляд поданих скарг та/або клопотань, враховуючи реалії сьогодення може бути доволі тривалим, особливо в районних судах м. Києва, але якщо нічого не робити, то відповідно не буде і жодного результату.

Готовий надати всю можливу юридичну допомогу у вирішенні таких питань.

Зміст послуги:

  • вивчення та аналіз наданих документів
  • збір додаткових документів та інформації
  • визначення об`єму роботи, стратегії та плану дій
  • підготовка клопотань, скарг та інших необхідних процесуальних документів, участь у судових засіданнях  

Вартість послуги: розраховується за домовленістю сторін в залежності від обсягу роботи та обставин справи

Строк надання послуги: в залежності від обставин справи

КОНСУЛЬТАЦІЯ БЕЗКОШТОВНА


Рішення суду з практики: https://reyestr.court.gov.ua/Review/91691822, https://reyestr.court.gov.ua/Review/94581711

Суть судових справ:

Клієнт звернувся за адвокатською допомогою, в зв`язку з тим, що в серпні 2020 року, в Голосіївському районі міста Києва, працівники патрульної зупинили його власний автомобіль (типу-фургон).

Автомобіль був незаконно оглянутий, а в вантажному відділенні знаходилась алкогольна продукція придбана для власних потреб.

В подальшому викликана слідчо-оперативна група під час огляду автомобіля, під приводом наявної підозри щодо невідповідності, незаконно вилучила алкогольну продукцію.

З метою повернення алкогольної продукції до Голосіївського районного суду м. Києва, після неодноразових та безрезультатних звернень до ГУ НП у Голосіївському районі м. Києва та прокуратури м. Києва, було направлено скаргу (в порядку передбаченому ст. 303 КПК України) про визнання бездіяльності протиправною та повернення тимчасово-вилученого майна.

Скарга судом була задоволена – а слідчого зобов`язано повернути тимчасово вилучене майно (строк отримання такого рішення з моменту подання скарги – 2 місяці).

Однак згодом, за клопотанням слідчого направленого до суду, на вказане майно, ухвалою слідчої судді, на майно було накладено арешт.

Така ухвала була оскаржена до Київського апеляційного суду, рішенням якого ухвалу суду першої інстанції було скасовано, а в задоволенні клопотання слідчого про накладення арешту відмовлено (загальний строк надання послуги – 6 місяців).

Як бачимо в справі отриманий позитивний результат завдяки зверненню за адвокатською допомогою, оскільки в іншому випадку майно так і не було б повернуто його власнику.

Схожі записи